اولین عملیات فریب جنگ جهانی دوم چه بود؟ / ماجراهای کشوری به نام لهستان/ معرفی کشور لهستان را ببینید

کشور لهستان در شرق اروپا قرار دارد و مهاجرت به لهستان یکی از گزینه های احتمالی کسانی است که می خواهند تجربه ای نو در زندگی داشته باشند. برای مسافرت لهستان نیز کشوری با گزینه های زیاد است. اما قبل از هرچیز بهتر است آیتم معرفی کشور لهستان را ببینید و با این کشور از زاویه ای نو آشنا شوید.

 

وقتی هیتلر تصمیم گرفت جنگ خونیش رو شروع کنه، لهستان دم دست ترین گزینه اش بود…

 

معرفی کشور لهستان

جایی در مرکز اروپا و در جنوب دریای بالتیک، سرزمینی زیبا و پرماجرا قرار دارد. جایی به نام لهستان که نهمین کشور پهناور اروپاست. با اینکه پایتخت این کشور ورشو نام داره و اسمش رو خیلی ها شنیدن اما هیچ وقت زیبایی این شهر به دل انگیزی کراکوف نیست. این شهر که به فلورانس لهستان معروفه برخلاف سایر شهرهای این کشور توی جنگ جهانی دوم خیلی آسیب ندید و از ویرانی های ماشین جنگی هیتلر در امان موند.

کوه‌های بکر جنوبی، سواحل شنی در شمال، سبک های مختلف معماری و جاذبه های مختلف باعث شده لهستان ششمین کشور پر بازدید جهان باشه و اقتصادش از همین راه تقویت بشه. با همه اینا اما اسم این کشور با جنگ جهانی دوم عجین شده و بخش جدا نشدنی از تاریخ قرن بیستمه.

وقتی هیتلر تصمیم گرفت جنگ خونیش رو شروع کنه، لهستان دم دست ترین گزینه اش بود. تهاجم آلمان به لهستان در اول سپتامبر ۱۹۳۹ عملیات «مورد سفید» نام داشت که آغازگر جنگ دوم جهانی بود…

 

 

نویسنده: حامد حریرفروش

* این آیتم به سفارش سایت طرفداری تهیه شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *